Reprezentanții companiei aeriene airBaltic au anunțat astăzi finalizarea lucrărilor la cel mai mare HUB logistic din Țările Baltice, de către Building Information Modeling (BIM).
Acesta are o suprafață de 6.895 m2 fiind poziționat direct pe platforma de încărcare și este dotat cu sisteme avansate de manipulare a materialelor de tip BREEAM.
Odată cu finalizarea lucrărilor de construcție, airBaltic se pregătește să lanseze operațiunile cargo, cel târziu la sfârșitul lunii mai 2025, la scară largă prin intermediul Baltic Cargo Hub. Se consolidează astfel Aeroportul Internațional din Riga ca centru logistic cheie în Europa de Nord.
airBaltic operează peste 130 de rute din Riga, Tallinn, Vilnius, Tampere și, sezonier, Gran Canaria, oferind conexiuni către Europa, Orientul Mijlociu, Africa de Nord și regiunea Caucaz.
Un program complet al zborurilor oferite de companie îl puteți găsi accesând pagina oficială de web www.airbaltic.com sau puteți contacta direct reprezentantul airBaltic în România din București la numărul de telefon +40 21 599 0101, adresă de e-mail: airbaltic@apg-românia.com
Sursă foto: airBaltic
