Reprezentanții Aeroportului Internațional din Rzeszów au anunțat că au mai rămas 8 zile până la operaționalizarea unui nou zbor de către Ryanair. Noul zbor asigurat în sezonul estival 2025 de compania aeriană va face legătură dintre Rzeszów și Malta în zilele de miercuri și sâmbătă.
Programul zborurilor și biletele se pot achiziționa de pe site-ul oficial al companiei ryanair.com.
Cu acest prilej domnul Adam Hamryszczak, președintele aeroportului internațional din Rzeszów a declarat pentru mass media: ,,Sunt încântat că au mai rămas câteva zile până la operaționalizarea noului zbor de către transportatorul irlandez.Malta este o bijuterie pitorească a Europei, oferind un climat mediteranean și numeroase atracții turistice, făcând-o o destinație ideală pentru o vacanță lungă de vară sau un weekend în oraș. ”
Malta este adesea numită perla Mediteranei, combinând o istorie bogată, o cultură captivantă și peisaje uluitoare. Vizitatorii sunt impresionați de numeroasele repere incluse pe lista UNESCO, în timp ce clima blândă face din insula o atracție pe tot parcursul anului.
Sursă foto: Aeroportul Internațional din Rzeszów
